Sosyal Medya Araçları Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya Araçları

Sosyal medya araçlarısosyal medya uzmanının eli ayağıdır. İş yükünü azaltan bu araçlar müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya yarar. Sosyal medya uzmanının hem zamanını en iyi şekilde değerlendirmesini hem de ona yaratıcı içerikler oluşturmasını sağlar. Bu her işte böyledir. O işi kolaylaştıran araçlar vardır. İşte bu mecrada da bu kural devam etmektedir. Zaman içinde de sektör ihtiyaçlarına göre şekillenecek olan bu araçları etkin biçimde kullananlar yeni keşiflere yol açacaktır.Değişmeyen tek şey değişimdir. Belki şimdilerde en çok kullanılan bu araçların yerine yenileri gelecek ve belki bize adlarını bile unutturabilecek. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ettiğimiz içeriklerin bize geliş hikayesini çoğumuz bilmiyoruz ama az sonra sizlere bu araçlar hakkında kısa bir bilgi vereceğiz. Hatta çok kısa.

Bilenen Sosyal Medya Araçları

Vazgeçilmez, sosyal medya araçları denildiğinde onlar hep akla gelir. Her platformda sosyal medya uzmanlarının en çok kullandığı bu araçlardan bilinenleri ise şunlar: Tweetreach, Twazzup, Tweet Deck, Klout, Hootsuite, Social Mention, MarketMeSuite, Pinerly, Viseble vb. Sosyal medya hesaplarının etkili kullanılmasını sağlayan bu araçlar; kullanıcıların kontrolüne imkân tanır ve verilerin analiz edilmesine yardımcı olur. Dijital pazarlamada en önemli kavram olan hedef kitlenin en iyi şekilde oluşturulması ve hedef kitleden gelen dönüşümlerin analizlerinin sağlanmasında da bu araçlar soysa medya uzmanlarına büyük veriler sağlar.

Sosyal Medya Araçları Bize Hangi Konularda Yardımcı Olur?

Adı geçen sosyal medya araçları ne işe yarar bize hangi konularda yardımcı olur kısa kısa aktaralım.

Tweetreach

Twitter’da kullanılan tweetreach; twitter üzerinden yürütülen kampanyaları düzenler ve twitter’dan yaptığınız paylaşımların kaç kişiye eriştiğini ve kaç kişinin sizin hakkınızda gönderi paylaştığını görüntüler.  

Twazzup

Twazzup, twitter’daki uzman kişileri, hesapları bulmanıza yarayan ve twitter’dabir arama motoru niteliğindeki araçtır.

TweetDeck

Twitter’da farklı hesaplarınızı yönetebileceğiniz TweetDeck, gönderilerinizi zamanlama ve hashtag tespiti yapabileceğiniz tek araçtır.

HootSuite

HootSuite, sizi büyük bir zaman kaybından kurtarıyor ve içeriklerinizi, istediğiniz gün ve saatte, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabiliyorsunuz. Daha da ileri gidelim isterseniz senkronize ettiğiniz hesaplarınızı oturum açmasanız bile paylaşım yapabiliyorsunuz.

SosyalMention

SosyalMention, reklam kampanyalarınızı yürütürken hedef kitlenizin hangi saatlerde sosyal medyayı etkin kullandığı ve hangi sosyal medya platformunun ne sıklıkla kullanıldığını takip etmenizi sağlar. 40 farklı dili destekleyen bu araç size paylaşım sıklıkları, paylaşım yapan kullanıcılar, kullanıcıların beğenileri ve hangi sıklıkta paylaşım yaptıkları konusunda eşsiz bilgiler verir.

MarketMeSuite

İstenen tarihlerde mesaj atılmasını ve hedef kitleye en kısa sürede ulaşılmasını sağlayan vazgeçilmez bir araçtır MarketMeSuite.

Pinerly

Pinterest için kullanılanbir araç olup Pinerly içerik yayınlayabilir ve çoklu hesap yönetebilirsiniz.

Visible

Visible, Sosyal medya mecralarında analizlerin detaylandırılmasını ve değerlendirme yapmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir